Ano (3989)

Ano (5078)

NEWS

FC MSA vs. SK Kravaře 3:2 (2:1)

V sobotu 5.6.2010 se odehrál z našeho pohledu nejdůležitější zápas sezony, a to s Kravařema. Od tohoto zápasu se očekávalo mnoho, a taky to tak v průběhu vypadalo. Ne třeba psát o herním projevu (kdyby to náhodou někoho zajímalo – www.denik.cz), snad jen stojí za zmínku že Benešov vyhrál 3:2.

A teď k důležitějším věcem. Již delší dobu před osudovým dnem se chystala velká mobilizace. Jistota výskytu fanoušků nenáviděného soupeře přilákala nakonec na naší stranu téměř 60 lidí. Začínáme se scházet už v poledne, když musíme ještě doopravit poslední nedostatky chorea. Po třinácté hodině se ve třech kusech vydáváme na nádraží do Dolního Benešova čekat naše příbuzné z Hošťálkovic. Ti dorážejí v nevídaném počtu třiceti kusů výtečné sestavy. V náladě procházíme městem směrem na stadion. Zde už po cestě si nás odchytává ředitel FC MSA. Po rozhovoru a marném dohadování nám byly vystaveny omezení – !!zákaz použití pyrotechniky a zákaz opuštění našeho sektoru!!. Těmto zákazům nemůžeme vyhovět, jelikož už asi měsíc dopředu plánované choreo to neumožňovalo. Ředitel odchází s našim skandováním „český fotbal pro fanoušky“. Přicházejí další a další lidé z řad ultras MSA. Nadržení očekáváme příjezd hostujících ultras, když asi půlhodinu před výkopem se jeví na obzoru asi 30-ti členná skupina žluťáků z Kravař. V plné síle se rozbíháme k plotu, mladší kravařáci odbíhají raději stranou. Na místě se pár jedinců dostává do konfliktu s pár odvážlivýma žlutýma, poté se situaci snaží zklidnit pořadatelská služba, ta ale situaci ještě zhorší a nastává bitka. Výsledkem jsou dvě zranění na straně chlapíků v zelených vestách a jeden musel do nemocnice. V průběhu utkání vládne solidní atmosféra. Na obou stranách se podporuje slušným supportem, pyrotechnikou i chorey. Minutu před koncem prvního poločasu za brankou roztahujeme již zmiňovaný, dlouho připravovaný 50-ti metrový transparent, obsahující průsvitný nápis „PYROTECHNIKA NENÍ ZLOČIN“, podsvícený 25 ohni. Kotel opět křičí „český fotbal…“ a snad poprvé se dočkáváme potlesku tribuny. O poločase se dohadujeme jak naložíme s početnou návštěvou hostů. Nevyřeší se nic a tak jen přečkáváme do začátku druhé půle. V 50. minutě utkání žluťáci roztahují svůj provokativní transparent složený ze čtyř pruhů s nápisy: Dnešní menu: Grilovaný benešovák, zábřežská jelita a hošťálkovická sekaná. To nás vyhecovalo a v bojovné náladě se přesouváme na druhou stranu stadionu. Chvíli postáváme opodál hostujících a nakonec se rozbíháme k soupeři. Cestu blokují zelenáči, volíme tedy jedinou možnou cestu ke Kravařskům – skrz trávník. Utkání je samozřejmě přerušeno, situaci opěk komplikují pořadatelé a k sektorů hostů se dostává pouze jeden z nás se snahou alespoň ukořistit jednu z vlajek hostů. To se nedaří, protože na něj vbíhají 3 kusy starší generace žlutých, a tak nezbývá než útěk. Mezi tím řešíme problém s pořadateli a strhává se asi tříminutová bitka, ve které zelenáči solidně inkasovali a poté se vléváme zpět do sektoru. Hned se roztahuje další choreo s protikravařským motivem – na kruhu o průměru 5-ti metrů obrácený znak milovaného města Kravař, doplněný po stranách nápisy „Společná nenávist“ a znaky Benešova a Hošťálkovic. Do konce zápasu se už nic neobvyklého neděje. Jen po zápase se pár našich rozhodlo trochu zkomplikovat odjezd návštěvy. Výsledek tohoto činění je, že se žluťáci nedostali do vlaku ve směru na Kravaře a na doporučení policie se vydávají domů pěšky:). Celkové výsledky zápasu: Výhra MSA 3:2,  několik zraněných pořadatelů – 1 v nemocnici, desetitisícové pokuty za přerušení zápasu (pyrotechnika na trávníku a vtrhnutí na hrací plochu), dále zákaz nejvěrnějších domácích fanoušků na stadion a koruna Prajzka v rukou spolku MSA + TJSH. Stálo nám to všechno za to…? To už je věc pojetí a názoru:). Na závěr tohoto článku bych chtěl vyjádřit: V prvé řadě největší dík našim bratrům do Hošťálkovic, za pravidelnou početnou podporu na našich zápasech, zároveň bych se chtěl za všechny omluvit naši malou účast v Hošťákovicích, dík patří osobám, které přispěli ať už finančně, či pracovně k tvorbě chorea a jiných doplňků, nakonec bych chtěl poděkovat vyšším osobám jak ze svazu, tak i z našeho vedení za celoroční omezování v používání pyrotechniky, v házení konfet na hrací plochu a podobných nedůležitých detailech…